Rolety czy żaluzje – które z nich wybrać?

łazienka z oknem

Rolety i żaluzje pozwalają nie tylko chronić wnętrze domu przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Stanowią one również doskonałą okazję do uzupełnienia aranżacji wnętrza. Który z tych systemów okiennych lepiej jest zastosować w swoim domu? Sprawdźmy.

Rolety okienne dzień noc vs. żaluzje

Rolety okienne i żaluzje charakteryzują się szerokim zastosowaniem. Można zainstalować je na różnych typach okien, dzięki możliwości dopasowania, a także wybrać ich odpowiedni wzór i kolor, który najlepiej będzie podkreślał aranżację wnętrza. Oba rozwiązania mają również możliwość regulacji stopnia oświetlenia.

W przypadku żaluzji do modyfikacji stopnia zacienienia wykorzystuje się ruchome lamelki, które obracają się o 180 stopni. Rolety oferują system dzień noc, który umożliwia regulację dopływu promieni świetlnych w dzień i ich całkowite odcięcie w nocy. Takie rozwiązanie jest szczególnie atrakcyjne dla osób, które pracują w niestandardowych godzinach.

Rolety na okna a żaluzje w upalne dni

Rolety na okna zyskują sporą przewagę nad żaluzjami zwłaszcza w upalne dni. Dlaczego? Podczas gdy żaluzje wykonane są z aluminium, materiałem na rolety jest tkanina. To powoduje, że żaluzje szybko się nagrzewają i mogą powodować podniesienie temperatury w pomieszczeniu. W przypadku rolet nie mamy do czynienia z takim zjawiskiem.

Rolety i żaluzje jako ozdoba – które sprawdzą się lepiej?

Zarówno rolety, jak i żaluzje mają swoje ozdobne wersje. Jednak nie musimy zaraz decydować się na mocno dekoracyjne rolety, aby podkreślić aranżację wnętrza. Do wyboru mamy wiele ich rodzajów, które możemy dopasować zarówno do wnętrza nowoczesnego, jak i tradycyjnego. Rolety żyłkowe, dzień noc, czy też rolety rzymskie lub weneckie, sprawią, że nasze okna będą wyglądać oryginalnie i elegancko.

Jeśli chodzi o żaluzje, to w tej kwestii mamy znacznie mniejszy wybór. Co więcej, ich estetyka może pozostawiać sporo do życzenia, zwłaszcza wtedy, gdy znajdują się one na naszych oknach już dłuższy czas. Ich czyszczenia – w przeciwieństwie do rolet – jest znacznie trudniejsze.

Sklep z roletami oferuje wiele modeli wysokiej jakości rolet okiennych. Koniecznie sprawdźcie go jeśli planujecie zakup rolet na okna.

Dodaj komentarz