Jaki sposób rozliczeń za pozycjonowanie wybrać? Pozycjonowanie za efekt

seo

W wielu przypadkach firmy pozycjonujące strony internetowe rozliczają się ze swoimi Klientami na zasadzie: „za efekt”. Oznacza to, że pozycjoner otrzymuje odpowiednie wynagrodzenie tylko wtedy, kiedy nasza strona znajduje się na pozycji którą ustaliliśmy. Najczęściej jest to pozycja na pierwszej stronie wyników wyszukiwania czyli tzw. TOP 10.

Teoretycznie jest to bardzo korzystny układ w którym gdy nasza strona pojawia się w rankingu Google na określonym miejscu wyszukiwania, zaczyna być naliczane wynagrodzenie wobec pozycjonera. Co jednak, jeśli oczekiwanych efektów nie da się uzyskać, a nasza strona zamiast w TOP 10, ląduje gdzieś na obrzeżach wyszukiwarki?

Załóżmy, że chcemy pozycjonować nasz sklep internetowy na słowo kluczowe „buty”. Po wprowadzeniu do wyszukiwarki Google wspomnianej frazy, otrzymaliśmy informację o prawie 50 mln wyników. Pozycjonowanie takiej frazy nie dość, że jest bardzo kosztowne i może trwać nawet kilka lat, to na dodatek może nie przełożyć się na zakupy w naszym sklepie. Zwłaszcza, że konkurencja jest pod tym względem bardzo silna.

O wiele bardziej opłacalnym rozwiązaniem jest tak zwane pozycjonowanie na abonament. Z punktu widzenia posiadacza strony www będzie to długoterminowa inwestycja w swoją firmę i markę. Wykupując usługę pozycjonowania na abonament możemy liczyć na profesjonalne i kompleksowe usługi SEO.

Należą do nich między innymi:

  • reklama w Google
  • copywriting
  • linkbuilding
  • content marketing
  • analiza ruchu na stronie
  • marketing szeptany itd.

Wybór odpowiedniego pakietu pozycjonowania na abonament oznacza, że Klient ma teraz dostęp do specjalisty który pomoże mu nie tylko w zdobyciu pozycji ale przede wszystkim w zwiększeniu sprzedaży dóbr. Choć na początku pozycjonowanie w rozliczeniu ryczałtowym jest bardziej kosztowne, to jednak w dłuższej perspektywie czasowej okaże się to znacznie bardziej opłacalne. Cena pozycjonowania strony w abonamencie waha się pomiędzy 800 zł a 1200 zł/miesięcznie.

Dodaj komentarz