Jak mieć zdrową i piękną skórę?

skóra

skóra

Zabiegi kosmetyczne w wielu przypadkach nie sprawdzają się tak jak tego oczekujemy. Większość osób zapomina, że oprócz katowania się, nie raz nieprzyjemnymi zabiegami, można pomóc sobie naturalnie. Niżej znajdziecie kilka porad jak zatroszczyć się o zdrową skórę.

Letnia woda podczas kąpieli

Jest to częsty problem ponieważ większość osób lubi poleżeć w wannie w gorącej wodzie, lub zafundować sobie gorący prysznic. Zapominamy, że jest to mało korzystne dla naszej skóry a co więcej może jej nawet zaszkodzić. W gorącej wodzie nie należy pozostawać zbyt długo. Wybierajmy raczej letnią wodę a wszystko będzie OK!

 

 

Do skóry stosuj tylko delikatne mydło

Na pułkach sklepów aż roi się od przeróżnych mydeł. Należy pamiętać, że mydła powodują wysuszanie się skóry. Podczas wyboru odpowiedniego mydła zatroszczmy się o to by było bogate w lipidy.

hrońmy skórę przed słońcem

Nigdy nie wychodź na słońce bez ochrony! Krem z filtrem podczas upału to konieczność. Powinniśmy również zatroszczyć się, że krem z filtrem jest dopasowany do naszej skóry. Pamiętaj, aby nie przebywać zbyt długo na słońcu w gorące dni lata.

Codzienne nawilżanie

Codzienne nawilżanie skóry powinno stać się nawykiem. Po prysznicu i lekkim ususzeniu skóry ręcznikiem, należy zastosować odpowiedni dla rodzaju skóry krem. KAŻDA SKÓRA WYMAGA NAWILŻENIA.

Odpowiedni ubiór

Nie przyjemną porą roku dla skóry jest zima. W tym czasie jeszcze bardziej narażona jest na wysuszenia, pękanie itd. Mróz działa wręcz niszcząco na naszą cerę. Co należy robić? Na pewno zatroszczyć się o odpowiedni ubiór. Kiedy jest bardzo zimno ubierajmy szalik, w którym będziemy mogli skryć twarz. Zakładajmy również rękawiczki, będą one chronić dłonie i paznokcie.

Dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody

Picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest niezwykle ważne. Najlepiej jeżeli w ciągu dnia wypijemy 8 szklanek wody.

Odpowiednia ilość snu

Jeżeli zafundujesz swojemu organizmowi odpowiednią ilość snu, skóra będzie wyglądała promiennie i zdrowo. Organizm potrzebuje średnio 7, 8, 9 godzin snu.

Zdrowa dieta

Jedź zdrowo! Wrogiem zdrowej cery są tłuszcze. Ogranicz je ! Olej zastąp oliwą z oliwek a kawę herbatą lub ziołami. Należy również jeść dużo owoców, są one wręcz bombą witaminową dla organizmu.

Rzuć palenie

Nie ma nic bardziej szkodliwego dla skóry niż palenie papierosów. Porównując skórę osoby która nigdy nie paliła z osobą, która pali od lat, od razu zobaczymy różnicę. By zachować zdrowy wygląd i zapobiec szybkiemu starzeniu się skóry RZUĆ PALENIE!

Jedz mniej orzechów

Każdy chyba zna jakiegoś miłośnika orzechów. Mam dla was przykrą wiadomość. Możliwe, że orzechy mogą szkodzić waszej skórze.  Jeżeli na twojej cerze pojawiają się niedoskonałości a jesz dużo orzechów to już masz odpowiedź skąd one się biorą.

Dodaj komentarz